Dom z bali to coś więcej niż dobre ściany…
Otrzymaj oferty od specjalistów jak AGANT NOWOCZESNE DOMY Z BALI Sp.z o.o. nawet w kilka minut
Chcę otrzymać ofertę

AGANT NOWOCZESNE DOMY Z BALI Sp.z o.o.

Dom z bali to coś więcej niż dobre ściany…

2013-01-22

Wiele już napisano na tematy techniczne procesu budowy domów z bali. Dostępne są opracowania, artykuły, materiały. I każdy wie, że najważniejsze jest posiadanie domu z najwyższej jakości drzewa, o najlepszych współczynnikach i parametrach. Wiemy, iż technologia oraz doświadczenie osób składających domy z naturalnej bali jest bezcenne. Zdajemy sobie sprawę, iż instalacje, kable i wszelką elektryczność powinni w domach wykonywać doświadczeni profesjonaliści. W końcu jednak, zmęczeni pilnowaniem tych wszystkich kwestii chcielibyśmy mieć dom, na który składa się nie tylko technologia ścian oraz ich materiały, ale klimat i jedyne w swoim rodzaju wykończenie. I tego brakuje wielu wykonawcom domów z drewna. Nie traktują budowy domu kompleksowo, z dużym wyczuciem i poświęceniem uwagi dla wykończenia, uważając je za najmniej ważne. Nic bardziej mylnego. Dobry technicznie dom to oczywiście podstawa i fundament całości, jednak znam bardzo wiele bardzo dobrze zbudowanych domów, których właściciele po wprowadzeniu się, nie czują się w nim tak, jak sobie to wymarzyli. Dlaczego ? Ponieważ dom stawiali znawcy techniki, którzy są zupełnie nie zainteresowani stworzeniem klimatu wnętrza. Jeżeli zaś prosimy ich o wykończenie pod klucz słyszymy : jasne, wszystko da się zrobić. Następnie zakupują w pierwszym lepszym markecie na promocji niedobrane stylem elementy wykończeniowe wmawiając właścicielom, że wyglądają one całkiem dobrze. Jeżeli przyszła Pani domu, bo to kobiety najczęściej walczą o piękno wnętrza - spróbuje skrytykować wybór, natychmiast jest uznana za kłopotliwą, wymyślającą osobę. Ostatecznie upraszanie firm budujących domy o wykończenie wnętrza, jeżeli nie posiadają one takiego doświadczenia oraz osoby, która w firmie zajmuje się tą dziedziną, nie jest trafionym pomysłem.
Drugą opcją jest więc zatrudnienie drogiego dekoratora wnętrz, który przygotuje odpowiedni plan i projekt a następnie zgodzi się z nami jeździć po sklepach i wybierać wymarzone przedmioty z tysięcy dostępnych. Proces ten nie tylko pochłania czas i dodatkowe pieniądze, ale sprawia też, że przyszli mieszkańcy mają serdecznie dosyć procesu budowy domu, wykończeni fizycznie i psychicznie.
Bardzo ważną więc sprawą jest dążenie do poszukiwania wykonawcy, który z jednej strony zapewnia nam najwyższą jakość wykonania technologicznego domu, z drugiej zaś posiada osoby oraz doświadczenie w wykończeniu wnętrz w wybranym przez nas stylu i klimacie. Już na wstępie wiemy, iż jedna firma będzie odpowiedzialna za cały proces budowy domu, co ogranicza nam ciągłych weryfikacji nowych pracowników, a dodatkowo zmniejsza ryzyko „ zwalania” błędów na poprzednią ekipę. Sprawia także, że ustalimy wspólnie projekt i technologię, ale także styl domu, wnętrza, materiałów wykończeniowych. W momencie, kiedy ekipa buduje ściany, inne osoby już zajmują się wybieraniem odpowiednich materiałów, których propozycje przesyłają na bieżąco inwestorowi. Nie musi on jeździć po sklepach, marnować czasu, mogąc w zaciszu domu zastanawiać się nad swoim wymarzonym domem. Dodatkowo zapewnia nam to duże zniżki cenowe, jakie firma posiada w sklepach z materiałami wykończeniowymi. Należy sprawdzić, czy firma buduje domy w stanie „ pod klucz” od dawna, czy ma w tym doświadczenie i sukcesy. Nie jest sztuką zabieranie się za coś, czego nie jesteśmy w stanie wykonać w najwyższej jakości.
Dzięki firmie, która kompleksowo wybuduje nasz dom, wybierając nawet kolorystykę mebli, budowa przestanie kojarzyć się z pasmem trudności na nowym gruncie, ale przede wszystkim będzie spokojnym, prowadzonym przez profesjonalistów etapem wprowadzania się do wymarzonego, jedynego w swoim rodzaju domu. Pamiętajmy, że nasz dom, to nie tylko ściany, dach i okna, ale przede wszystkim to klimat, styl wnętrza i nasze zadowolenie, z którym witamy zachwyconą rodzinę i przyjaciół. Dom to my, a nasze samopoczucie zależy także od spokoju i satysfakcji, jaką daje nam poczucie komfortu i bezpieczeństwa podczas wszystkich etapów budowy. Zapraszamy Państwa do budowy domu w stanie pod klucz, który jest naszą specjalnością. Budujemy także domy pod klucz, do zamieszkania jako deweloperzy- dzięki temu nasi inwestorzy mogą od razu wejść, zobaczyć i w ciągu kilku dni zamieszkać w pięknym, stylowym wnętrzu domu z bali. Zapraszamy do nas wszystkich, dla których profesjonalizm, jakość, spokój podczas budowy oraz wieloletnie doświadczenie mają kluczowe znaczenie.

Więcej poradników o domach z bali